1px Proces produkcji

Kreatywne i innowacyjne metody produkcji zapewniają najnowocześniejsze rozwiązania. Płyty Emcer mają wyraźną przewagę dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii do produkcji bardzo szerokiej gamy ekskluzywnych produktów zgodnie z wyobraźnią i potrzebami klientów.

Najnowocześniejsze maszyny i urządzenia wprowadzone przez firmę EMCER posłużą do przekształcenia pojęć i wyobrażeń w rzeczywistość. Firma jest otwarta na implikację zmian zachodzących na rynku zewnętrznym i nadal pozostaje to trwała strategia skupienia i dostosowania do realiów rynkowych.

 

01 Surowiec
Zgrany zespół badawczy firmy EMCER zajmuje się doborem wysokiej jakość surowców z różnych części świata do produkcji wysokiej jakości ceramiki budowlanej. Dział kontroli jakości weryfikuje i potwierdza wszystkie przychodzące surowce ze szczególnym naciskiem na jakość już na etapie rozładunku przesyłki. Po zatwierdzeniu działu kontroli jakości do rozładunku są kierowane produkty z surowcami pozytywnie zweryfikowanymi.
 


02 Mieszanie i ważenie
Za właściwy proces ważenia surowców zgodnie z recepturą przyjętą w dziale badań i rozwoju odpowiadają dwie różne jednostki dozujące z samokalibrującymi ogniwami obciążeniowymi. Obie maszyny odgrywają bardzo istotną rolę w kontrolowaniu jakości końcowego wyniku.

 

03 Mielenie
Dział mielenia wyposażony jest w 4 młyny obrotowe o wydajności 400 MT dziennie z wysoką zawartością importowanych otoczaków tlenku glinu dla prawidłowego rozdrobnienia i jednorodnego wymieszania każdego załadowanego materiału w młynach.

 


04 Goniometria 

Aby uzyskać właściwą goniometrię surowego proszku Emcer wykorzystuje podziemne zbiorniki o pojemności 4000 litrów do właściwego mieszania kruszywa. Pomaga to również w procesie usuwania niepożądanych gazów z surowców.

 


05 Magnetyzacja
Jakość jest na pierwszym miejscu, dlatego EMCER wdrożył zaawansowany 3-stopniowy automatyczny system magnetyczny do usuwania żelaza. To eliminuje zawartość żelaza z masy miałowej i poprawia koloryt ciała płyt oraz daje większą przejrzystość na powierzchni płyty.
 

 

06 Suszarka rozpylająca
Jest to bardzo ważny etap, na którym można kontrolować Granulometrię proszku w celu prawidłowego prasowania. Suszarka rozpryskowa, która jest w 100% sterowana automatycznie i pozwala osiągnąć pożądaną granulometrię i wilgotność.07 Przechowywanie proszku
Miejsce do przechowywania proszku zaprojektowane zostało w taki sposób, aby możliwe było przechowywanie proszku o wielu formułach i różnych kolorach. System przechowywania proszku jest całkowicie kontrolowany przez program i nie ma możliwości ręcznej modyfikacji procesu. Ten skomputeryzowany system pomaga w utrzymaniu jednolitego odcienia koloru i faktury ciała na powierzchni płyt.

 


08 Suszenie kolorów i płatków
Jest to zunifikowana maszyna o bardzo unikalnych możliwościach, od dozowania proszku, silosów magazynowych po dozownik prasowy. Ta wyjątkowa maszyna posiada następujące możliwości:
A) Właściwe dozowanie proszku do aplikacji w prasie.
B) Kolorowanie online proszku z równomiernym mieszaniem i wsparcie kontroli odcieni pełnego koloru ciała.
C) Łączenie partii w płatki o różnej liczbie kolorów i mieszanie ich w celu uzyskania jednolitej powierzchni przez płytki. Płatki te dają estetyczny efekt na powierzchni płytek.

 


09 LamGea 22000
LAMGEA to naturalny system prasowania izostatycznego, dzięki czemu płyta może się swobodnie rozszerzać, uwalniając w ten sposób wszelkie wewnętrzne napięcie. Po wyjściu z pieca kształt płyty jest w 100% regularny, bez błędów pomiaru. Za pomocą LAMGEA możemy wyprodukować płytę od 1,2 m do 2,4 m ze standardowymi atomizowanymi proszkami, a także z płatkami. Największą zaletą LAMGEA jest możliwość zastosowania pożądanej grubości, od 5 do 20 mm, w zależności od przeznaczenia produktu. Pozwala to również stworzyć dowolny efekt na płytach, nawet powierzchnie strukturalne z reliefem do 2 mm, dekoracje cyfrowe, efekty 3D. Ponieważ pasek ślizga się po prasie, pozwala to tworzyć różne struktury na powierzchni płyty.

 


10 Suszenie
Pięciopoziomowy szybkoschnący system suszenia usuwa wilgoć z tłoczonej płyty w celu prawidłowego nakładania szkliwa o wysokiej gęstości na powierzchnię.


11 Drukarka cyfrowa o wysokiej rozdzielczości
Najnowocześniejsza maszyna z najnowszej generacji technologią głowicy drukującej. To urządzenie może drukować projekty HD w naturalnych, estetycznych kolorach, a zatem pasuje do kamieni naturalnych i pożądanych wzorów kolorowych. Wysokie możliwości skonfigurowana maszyny pozwalają na druk dowolnego ciemnego koloru na dowolnym rodzaju powierzchni. Dzięki tej generacji maszyn możliwe jest stworzenie niemal każdej powierzchni na płycie, dzięki czemu zyskują one prawdziwe piękno.

 

12 System przechowywania

Mając na uwadze jakość produkcji Emcer ma możliwość przechowywania płyt z aplikacjami nałożonymi powierzchniowo przez kilka godzin, aby móc obserwować jakość nałożonej powłoki. Największą zaletą systemów przechowywania jest poprawa wyglądu powierzchni. Do obsługi systemów magazynowych i półproduktów Emcer wykorzystuję automatyzację. Pozwala to uniknąć szarpnięć podczas transportu pomiędzy liniami szklenia a piecem.

 


13 Opalanie
Falistość powierzchni i odciski wałków na powierzchni płyt - to dwa typowe nieuniknione problemy na całym świecie w branży ceramicznej. Po wielu konsultacjach technologicznych pozyskaliśmy jeden z pierwszych wąskich walcowych pieców z ulepszoną technologicznie modyfikacją układu spalania i wypalania, aby całkowicie wyeliminować falistość powierzchni i wrażenie wałka z SLAB. Wybór dwóch wąskich pieców był ogromną inwestycją, ale celem było uzyskanie światowej klasy jakości i naturalnej powierzchni.14 Lakierowanie i powlekanie nano
EMCER w procesie polerowania wykorzystuje 64 głowice zamiast zwykłej linii do polerowania. Ma to na celu poprawę płaskości i wysokiego połysku oraz tworzy powierzchnię, która jest bardziej zbliżona do kamieni naturalnych i innych efektów. Maszyna do powlekania nano pomaga w woskowaniu i powlekaniu powierzchni na długi czas.


 

15 Sortowanie
Dział sortowania ma dwa ułatwienia, w pierwszym etapie przeprowadza ręczną kontrolę wad powierzchniowych i fizycznych w SLAB, a drugi punkt kontrolny ma za zadanie potwierdzić  powyższe wyniki sortowania w innym efekcie świetlnym. Zwiększa to spójność i zapewnia jakość zapakowanej płyty.16 Planner & Sizer Machine
To ostatnie bezkontaktowe maszyny kontroli jakości, które zapewniają zakończenie procesu pakowania bez żadnych błędów. Ponieważ są to maszyny bezkontaktowe, ma to niewątpliwy wpływ na jakość zapakowanych produktów. Są to urządzenia zapewniające bardzo wysoką jakość technologiczną.
Maszyna do planowania: ma możliwość sprawdzania liniowości płyty Slab, która jest kontrolowana online. To urządzenie kontroluje:
1. Kąty nieortogonalne
2. Strony nieliniowe
3. Niedoskonałe usunięcie
4. Błędy równoległoboku.
Sizer Machine: Urządzenie Sizer kontroluje pomiar boczny i pomiar diagnera, który określa proces kontroli jakości.

 

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl