1px Blog - Inspiracje ceramiczne

Płyta ceramiczna meblem - inspiracje.

Dotychczas przywykliśmy do faktu, że płyty ceramiczne wszelkiego rodzaju zdobią ściany i podłogi w każdej przestrzeni, od łazienek i kuchni, poprzez salony, gabinety aż po przestrzenie użyteczności publicznej na elewacjach kończąc. Ogromna różnorodność wzorów, kolorów i tekstur pozwala na nieograniczone aranżacje, jedynie nasza wyobraźnia może stanowić jakąkolwiek granicę. Rozwój technologii produkcji płyt ceramicznych na przestrzeni lat pokazał, że płyta dzięki swoim właściwościom zyskuje miano produktu wielozadaniowego. Z powodzeniem zdobią ściany nie tylko pokrywając je swym licem, ale również grając pierwsze skrzypce w symfonii tekstur, powierzchni i wzorów. Coraz częstszym zjawiskiem jest zdobienie centralnej ściany mieszkania czy salonu płytą wielkoformatową z wyraźnym wzorem czy designem, której celem jest nadać ton i wyraz całemu mieszkaniu czy domu. Można by się pokusić o stwierdzenie, że niekiedy stają się główną ozdobą w miejsce bezcennych dzieł sztuki.

Na tym jednak nie koniec, jak się okazuje wysokiej jakości płyta cechująca się odpowiednim poziomem odporności na uszkodzenia, zniszczenia czy zarysowania z powodzeniem znajduje zastosowanie jako element mebli. Tak, płyty ceramiczne to już nie tylko powierzchnie płaskie ścian, podłóg czy blatów ale również fronty szaf, blaty stołów, stoliki kawowe,  jak również ramy obrazów, luster, i wiele innych. Jest to zupełnie nowy kierunek wykorzystania tych cennych materiałów budowlanych, który pozwala on spojrzeć na płyty ceramiczne z zupełnie innej perspektywy.

 Stolik

 

Z pewnością mogłyby pojawić się pytania, czy płyta ceramiczna to odpowiedni i wystarczająco wytrzymały produkt aby stawić czoło zadaniom dnia codziennego jako stół czy front szafy – odpowiedź jest oczywista – jak najbardziej. Wykorzystanie tego cennego surowca w produktach codziennego użytkowania jest obarczone takim samym poziomem eksploatacji bez względu na rodzaj powierzchni. Warto tutaj porównać wytrzymałość mebli wykonanych z najpopularniejszych na rynku surowców, jak płyty OSB lub naturalne drewno i tych wykonanych z wysokiej jakości płyt ceramicznych. Dzięki wytrzymałemu stelażowi, w którym obsadzane są płyty można z powodzeniem zapewnić im wieloletnie użytkowanie bez najmniejszego uszczerbku na ich jakości, czego niestety o wyrobach z drewna rzec już nie można. Ponadto, wymiana chociażby frontów mebli wykonanych z płyty ceramicznej pozwala na zmianę aranżacji w każdym momencie bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu, co również pozwala oszczędzić czas, pieniądze a także co najważniejsze nasz system nerwowy. 

Zdjęcie poglądowe widniejące przy niniejszym wpisie jest jedną z realizacji mebla z użyciem płyty ceramicznej. Stolik kawowy z przepięknym stelażem został opatrzony płytą z serii Extrema do zadań extremalnych o grubości 15 mm., której przeznaczenie to głównie blaty, schody, podesty, wyspy, kontuary ale jak widać również meble. Z powodzeniem sprawdzi się w codziennym użyciu będąc niezastąpionym kompanem do rozmów przy kawie i nie tylko. W tym projekcie użyta została płyta Calacatta Bianco (pod nazwę dodamy link do konkretnej płyty), przepiękna biel zdobiona subtelnymi i nieregularnymi smugami w odcieniach szarości, skryta pod powierzchnią na wysoki połysk. Taki mebel z pewnością doda blasku w pomieszczeniu, umili spotkanie i rozmowy a przede wszystkim wygląda niezwykle elegancko.

 

zdj. własne zasoby, aut. an.

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl