1px

Jak dobrać płytki wielkoformatowe do salonu?

salon z płytkami na podłodze

Salon to bardzo ważne miejsce na mapie całego domu. To on pełni funkcje reprezentacyjne i służy do przyjmowania gości. Nie dziwi wiec fakt, że każdemu właścicielowi domu czy mieszkania zależy na tym, aby doskonale się prezentował. W tym celu dużą wagę przywiązuje się zarówno do wyboru mebli i dodatków, jak i do zastosowania odpowiednich elementów wykończeniowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują płytki. Z naszego wpisu dowiesz się, jak dobrać płytki wielkoformatowe do salonu.

Dlaczego w salonie warto stosować płytki?

Jeszcze jakiś czas temu najpopularniejszym materiałem wykończeniowym stosowanym w salonach było drewno. Dziś można jednak obserwować nowocześniejsze, a przede wszystkim bardziej praktyczne trendy wnętrzarskie, które wprowadziły do salonów płytki. Jest to rozwiązanie o licznych zaletach, które charakteryzuje się nie tylko walorami dekoracyjnymi, ale przede wszystkim dużą praktycznością. Płytki są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale nie wymagają także regularnego konserwowania, jak to ma miejsce w przypadku drewna. Wszystko to sprawia, że zdobią podłogi wielu salonów, szczególnie zaś sprawdzają się tam płytki wielkoformatowe.

Jakie płytki najlepiej sprawdzą się w salonie?

Salon jest to na ogół największe miejsce w całym domu. Ze względu na sporą przestrzeń, najlepszym wyborem są płytki wielkoformatowe, które okazale się prezentują. Choć jest to nowoczesny materiał, nie znaczy to jednak, że płytki nadają się jedynie do salonów urządzonych w nowatorskiej stylistyce. Zadowolą one także miłośników klasyki, pod warunkiem że dostosują oni wybór do charakteru wnętrza. W takim przypadku najlepsze będą płytki wielkoformatowe imitujące drewno, które połączą w sobie tradycyjny wygląd z praktycznością i funkcjonalnością. Dla zwolenników współczesnych rozwiązań dobrym rozwiązaniem będzie natomiast krystalicznie czysta biel czy głębia czerni.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl